Aby zapisać dziecko do chrztu należy:

• zgłosić się do kancelarii parafialnej
  • przedstawić Akt Urodzenia dziecka z USC
  • przedstawić dane osobowe rodziców (na podstawie dowodów osobistych)
  • posiadać świadectwo zawarcia ślubu kościelnego (jeśli był udzielany w innej parafii) lub świadectwo zawarcia związku cywilnego (w przypadku, jeśli rodzice nie zawarli małżeństwa sakramentalnego)
  • przedstawić rodziców chrzestnych, którzy spełniają warunki przepisane prawem kościelnym (przyjęli sakrament bierzmowania i są wierzącymi i praktykującymi katolikami. Nie mogą nimi być osoby żyjące w związkach niesakramentalnych). Rodzice chrzestni przedstawiają w kancelarii odpowiednie zaświadczenie z parafii zamieszkania (nie zameldowania!), potwierdzające spełnienie tych warunków

UWAGA! Chrzest zapisują rodzice dziecka (lub jedno z rodziców).

Sakrament chrztu jest udzielany w II i IV niedzielę miesiąca na Mszy świętej o godz. 13.00.

Katecheza przed chrztem dla rodziców i chrzestnych odbywa się w środę przed niedzielą chrztu o godz. 19.00 w kancelarii parafialnej (ul. Mickiewicza 5)