KOLĘDA

Szanowni Państwo – Drodzy Parafianie!

• Rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie parafian w ich domach. Kolęda jest związana przede wszystkim z błogosławieństwem dla rodziny i domu. Dzieciom zadaje się czasem pytania z katechizmu, mają sprawdzane zeszyty do religii (młodzież do bierzmowania indeks) i otrzymują pamiątkowe obrazki.

• Na czas kolędy przygotujmy stół z Pismem Świętym, krzyżem i świecami na białym obrusie, z wodą święconą i kropidłem.

• W czasie modlitwy w domu kapłan pobłogosławi mieszkańców oraz mieszkanie. Można też poprosić o poświęcenie obrazów lub innych przedmiotów kultu.

• Przy okazji kolędy składane są ofiary, które zwyczajowo są darem dla księdza odwiedzającego rodzinę. Jeśli ktoś chciałby przy okazji kolędy złożyć ofiarę na kościół, na cele parafialne, prosimy dla jasności o wyraźne zaznaczenie tego na kopercie.

• Rodziny, które w danym tygodniu przyjmują kapłana, zapraszamy na jedną Mszę świętą w dowolnym dniu danego tygodnia rano o 7.00 lub wieczorem o godz. 18.00, aby na Ołtarzu Pana złożyć wszystkie sprawy i intencje swojej rodziny.

• Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższy tydzień będziemy podawali na Mszach świętych niedzielnych. Będzie też wywieszony w gablocie, drukowany w biuletynie „Nicolaus” i umieszczony na stronie internetowej parafii http://mikolajchrzanow.diecezja.pl/

• W przypadku nieobecności w wyznaczonym dniu, można ustalić termin kolędy indywidualnie (osobiście, telefonicznie: 32 623-26-24 lub pocztą e-mail: mikolajchrzanow@diecezja.pl)

• Woda święcona będzie dostępna w kaplicy Matki Bożej.

• Niech czas kolędy będzie wspólną modlitwą o świętość dla naszej parafii.

Duszpasterze parafii św. Mikołaja w Chrzanowie