Odwiedzin strony:

Obecnie na stronie:  A A A

OGŁOSZENIA

 

 

XXIV Niedziela Zwykła

 

16 września 2018 r.

 

 

Jest XXIV Niedziela Zwykła. O godz. 17.45 koronka do Bożego miłosierdzia.

 

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Roberta Bellarmina – jest to dzień imienin ks. Roberta, któremu składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i skutecznej opieki św. Patrona oraz otaczamy naszą modlitwą; we wtorek święto św. Stanisława Kostki; w środę wspomnienie św. Januarego; w czwartek św. Andrzeja i Pawła oraz Towarzyszy, męczenników z Korei; w piątek święto św. Mateusza; w sobotę wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej.

 

Można jeszcze zapisać się na ogólnopolska pielgrzymkę rodzin do Częstochowy w niedzielę 23 września. Wyjazd autokarem spod Domu Kultury o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.

 

W czwartek rozpoczął się Kurs ALPHA. Przez kolejne tygodnie o godz. 18.30 spotykamy się w domu parafialnym, by zastanawiać się nad fundamentami naszej wiary. Spotkania alfowe otwarte są dla wszystkich. Zapraszamy.

 

W tym tygodniu jest trzeci piątek miesiąca – nabożeństwo do Bożego miłosierdzia będzie wieczorem połączone z comiesięczną modlitwą dziękczynną w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości: o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, następnie Msza św. i koronka do Bożego miłosierdzia oraz modlitwa uwielbienia Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

 

Organizatorzy Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy zapraszają pielgrzymów na spotkanie w najbliższą sobotę w parafii Kąty – o godz. 16.00 Msza św., potem ognisko.

 

Mija 10 lat, odkąd pojawił się w naszej parafii biuletyn NICOLAUS. Każdego tygodnia przynosi nam Ewangelię i refleksję ewangeliczną. Informuje o wydarzeniach w parafii. Przynosi interesujące artykuły. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do powstania naszego biuletynu. Serdeczne podziękowania składamy p. Karolowi Dereszowskiemu, który od kilku lat bezinteresownie wykonuje skład. Bóg zapłać.

 

W ostatnich dniach do wieczności odszedł Tadeusz Osiński. Módlmy się o jego wieczne zbawienie…

 

Naszą modlitwą obejmujemy chorych naszej parafii, solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg obficie darzy wszystkich swym błogosławieństwem, a Maryja i nasz patron św. Mikołaj wypraszają potrzebne łaski na czas odpoczynku i pracy. Polecajmy się wstawiennictwu św. Michała Archanioła…

 

 

 

 

 

statystyka