Odwiedzin strony:

Obecnie na stronie:  A A A

OGŁOSZENIA

V Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2018 r.

Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Posługę rekolekcyjną podejmuje ks. Dariusz Głuszko z parafii Miłosierdzia Bożego w Krakowie Prokocimiu. Ks. Dariusza otaczamy naszą modlitwą i życzymy wielu łask Bożych na trud podejmowany wśród nas.

O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

Nauki rekolekcyjne dziś na każdej Mszy św. W poniedziałek, wtorek i środę nauki będą na Mszach św. o godz. 8.00 i 10.00 oraz wieczorem o godz. 18.00. We wtorek jest dzień spowiedzi rekolekcyjnej od 7.00 do 10.00; po południu od godz. 16.00. We wtorek Msza św. o godz. 10.00 będzie z sakramentem namaszczenia chorych. W środę zbierane ofiary przeznaczone będą na cele rekolekcyjne.

W dniach rekolekcji czyli w poniedziałek, wtorek i środę intencje mszalne z godz. 18.30 będą odprawione o godz. 18.00.

W poniedziałek jest Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji rzemieślników i ich rodzin – na tę modlitwę zaprasza Cech Rzemiosł Różnych w Chrzanowie.

W piątek Droga Krzyżowa o godz. 8.30, po południu o 15.00; dla dzieci o 16.30; następnie o 17.30 dla dorosłych i o godz. 19.15 Droga Krzyżowa w ciszy.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Święcenie palm na każdej Mszy świętej, natomiast uroczysta procesja z palmami o godz. 11.30, a po Mszy św. na Rynku konkurs palm organizowany przez Dom Kultury w Chrzanowie oraz naszą parafię. Szczegóły na plakacie.

W Niedzielę Palmową wieczorem zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Chrzanowa. Modlitwę rozpoczniemy przy kościele Matki Bożej Różańcowej o godz. 19.00, następnie udamy się do naszego kościoła.

W kościele przy głównym wejściu znajduje się puszka z napisem „jałmużna postna”, do której możemy składać ofiary pieniężne jako wyraz naszych dzieł miłosierdzia, czas Wielkiego Postu powinien bowiem sprzyjać podejmowaniu modlitwy, postu i jałmużny.

S. Bernarda i dziewczęta ze scholi rozprowadzać będą za tydzień naturalne gałązki palmowe. Składane z tej okazji ofiary przeznaczone będą na sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu dziewcząt ze scholii do Kołobrzegu.

Przy ambonie od następnej niedzieli będzie kosz na żywność, którą można będzie składać dla potrzebujących.

Na stoliku w kaplicy Matki Bożej znajdują się wielkanocne baranki Caritas. Koszt jednego baranka wynosi 6 zł. Dopiero ofiara złożona powyżej tej kwoty stanowi pomoc dla potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła Caritas.

 

 

statystyka