XXXII Niedziela Zwykła

11 listopada 2018 r.

Przeżywamy XXXII Niedzielę Zwykłą. Dziś przypada setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę po ponad 120 latach niewoli. Dziękujemy dobremu Bogu za ludzi, którzy wielkim wysiłkiem budowali wówczas wolność naszej Ojczyzny i ciężką pracą tworzyli jej pomyślność. Dziękujemy za wszystkich, którzy dziś podejmują wysiłki, by Polska była krajem godnego życia. Dziś o godz. 10.15 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny i naszego miasta, po której będzie modlitwa przy tablicy upamiętniającej wydarzenia z najnowszej historii.

O godz. 17.45 nieszpory niedzielne.

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; w środę św. Braci Polskich, męczenników; w czwartek św. Alberta Wielkiego; w sobotę św. Elżbiety Węgierskiej.

W listopadzie modlimy się w dni powszednie w intencji zmarłych zgłoszonych na wypominki przed Mszą świętą o godz. 8.00 i 18.00.

W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 diakonia oazowa z naszej parafii przedstawi pracę wolontariuszy na misjach. Serdecznie zapraszamy.

Również w następną niedzielę w naszej parafii będziemy gościć przedstawicieli Wydawnictwa św. Pawła, którzy podobnie jak w roku ubiegłym będą rozprowadzać teksty do codziennej refleksji nad Ewangelią na kolejny rok oraz inne wydawnictwa biblijne.

Za tydzień Kościół przeżywa Dzień Ubogich. Możemy się włączyć w to dzieło przygotowując paczki dla potrzebujących. W zakrystii lub w kancelarii można wziąć specjalną torbę, do której wkładamy produkty zgodnie z napisem i składamy w ciągu tygodnia do Zespołu Charytatywnego od wtorku do piątku w godz. 9.00 – 11.00 i w czwartek oraz piątek 16.00 – 17.00 w budynku ul. Dobczyckiej 4.

W ostatnich dniach do wieczności odeszli śp. Władysław Nenko i Elżbieta Janisiewicz. Módlmy się o wieczne zbawienie dla nich i naszych bliskich zmarłych…

Modlitwą obejmujemy dziś szczególnie naszą Ojczyznę, wszystkich Polaków, także tych, którzy przebywają poza granicami Polski, modlimy się za chorych naszej parafii, solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg obficie darzy wszystkich swym błogosławieństwem, a Maryja i nasz patron św. Mikołaj wypraszają potrzebne łaski.