2 lipca 2017 r. - XIII niedziela zwykła

Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła na koncert muzyki sakralnej w wykonaniu Zespołu wokalnego Cracow singers z udziałem ambasadora Armenii.

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Tomasza apostoła, we wtorek rocznica poświęcenia bazyliki metropolitarnej w Krakowie, w czwartek wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, w sobotę wspomnienie św. Jana z Dukli.

W tradycji Kościoła lipiec poświęcony jest modlitwie do Najświętszej Krwi Jezusowej, dlatego też w naszym kościele przez ten miesiąc będziemy codziennie odmawiać litanię do Najświętszej Krwi Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 18.00.

Od lipca w naszym kościele w ciągu tygodnia nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00 i 18.30. W niedziele porządek Mszy świętych nie ulega zmianie.

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godzinie 6.30, 8.00, 12.00, 16.00 i 18.00.

Za tydzień druga niedziela miesiąca – ofiary składane w kopertach i na tacę przeznaczone będą na remont organów. Bóg zapłać za każdy dar.

7 sierpnia już po raz 37. wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska. Zapisy na pielgrzymkę jak co roku w parafii Matki Bożej Różańcowej od 1 sierpnia.

Rozpoczęły się wakacje. Udającym się na wypoczynek życzymy odnowienia sił duchowych i fizycznych. Prosimy, by w dniach odpoczynku pamiętać o modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Prosimy też o odpowiedni strój, gdy przychodzimy na modlitwę do kościoła.

Koło Rodziny Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii lub u Pani Wiesławy. Wyjazd 9.07 o 6.30 spod Urzędu Skarbowego. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

W ostatnich dniach do wieczności odeszli: Jadwiga Sawczak, Paweł Latko i Marta Mamel. Módlmy się o ich wieczne zbawienie…

Naszą modlitwą obejmujemy chorych naszej parafii, solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg obficie darzy wszystkich swym błogosławieństwem, a Maryja i nasz patron św. Mikołaj wypraszają potrzebne łaski.