18 czerwca 2017 r. - XI niedziela zwykła

Jest XI Niedziela Zwykła. Trwamy w oktawie Uroczystości Bożego Ciała. Dziś nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa i procesja z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.45. Od poniedziałku do czwartku jest tylko jedna Msza św. wieczorem o godz. 18.00, a później nabożeństwo i procesja eucharystyczna. Prosimy dzieci sypiące kwiaty, mężczyzn do baldachimu oraz wszystkich wiernych o podjęcie posług w trakcie codziennych procesji. Tradycyjnie w czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie ziół.

Wyrażamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przygotowali tegoroczną procesję Bożego Ciała. W szczególności siostrom za dekoracje i troskę o dzieci sypiące kwiaty. Państwu Wartalskim, s. Iwonie, p. Kościelnemu i osobom współpracującym za przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, pp. Michalikom i Cechowi Rzemiosł Rożnych za ofiarę na kwiaty na ołtarze polowe. Jesteśmy wdzięczni służbie liturgicznej oraz osobom, które niosły feretrony, a także pocztom sztandarowym. Dziękujemy zespołowi muzycznemu, p. Zdzisławowi Musze oraz organistom za oprawę muzyczną. Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji i podjęli w jej trakcie różnorakie posługi. Wdzięczność wyrażamy władzom naszego miasta za troskę o porządek, a policji i służbie maltańskiej za czuwanie nad naszym bezpieczeństwem.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zapraszamy na Mszę św. wszystkich czcicieli NSPJ.

W piątek także jest zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. o godz. 8.00 – razem będziemy dziękować za kończący się czas nauki w szkole i prosić o dobre, bezpieczne wakacje.

W piątek przypada 25 rocznica śmierci ks. prałata Zbigniewa Mońki.

W sobotę w naszej parafii obchodzimy Uroczystość Poświęcenia Kościoła – w tym dniu w 1921 r. po rozbudowie kościół nasz został uroczyście poświęcony. Wspominając tę rocznicę dziękujemy Panu za fundatorów naszego kościoła i tych, którzy wciąż swoimi ofiarami przyczyniają się do tego, że nasza świątynia jest piękna. Jeszcze bardziej dziękujemy za tych, którzy to miejscenapełniają swoją żarliwą modlitwą.

W sobotę także wspominamy  Serce Najświętszej Maryi Panny.

Za tydzień kwestować będzie po Mszach świętych Stowarzyszenie BOBROSŁAW zbierając środki na rehabilitację 6-letniego Filipa.

W ostatnich dniach do wieczności odeszli: Eleonora Ślazyk, Adam Bernacki, Bronisław Paczek i Anna Świątek. Módlmy się o ich wieczne zbawienie…

Naszą modlitwą obejmujemy chorych naszej parafii, solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg obficie darzy wszystkich swym błogosławieństwem, a Maryja i nasz patron św. Mikołaj wypraszają potrzebne łaski.