UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

20 maja 2018 r.

Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś o godz. 17.45 nabożeństwo majowe.

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła; w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza. W następną niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.

W dniu wczorajszym do Pierwszej Komunii św. przystąpiły dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie. Dziękujemy katechecie p. Mariuszowi oraz ks. Mariuszowi za przygotowanie dzieci do tego wydarzenia, a rodzicom za złożony z tej okazji dar na potrzeby parafii.

W ciągu tygodnia nabożeństwo majowe o godz. 17.30, w środę połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Wszystkim uczestnikom sobotniego czuwania dziękujemy za modlitwę. Dziękujemy również osobom z róż różańcowych za zamawiane Msze św. w intencji kapłanów i o powołania kapłańskie. Bóg zapłać.

Pełniący wśród nas roczną posługę diakon Bartłomiej Bachleda-Szeliga od jutra rozpoczyna rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Święcenia przyjmie w najbliższą sobotę o godz. 9.00 w Katedrze Wawelskiej, natomiast tydzień później, czyli w niedzielę 3 czerwca odprawi w naszym kościele Mszę św. prymicyjną o godz. 11.30. W naszej modlitwie polecajmy diakona Bartłomieja Panu Bogu, prosząc o potrzebne łaski.

Zapraszamy na kolejny wykład dr Marii Miduch o Apokalipsie wg. św. Jana Apostoła w środę 23 maja o godz. 19.00 w budynku parafialnym.

W następną niedzielę gościć będziemy w naszej parafii siostry pasjonistki, które opowiedzą o swej pracy misyjnej w Afryce.

Zapraszamy młodzież na XXII Spotkanie Młodych nad Lednicą. Organizowany jest dekanalny wyjazd o północy z piątku 1.06 na sobotę 2.06. Koszt 110 zł (przejazd+pakiet pielgrzyma+ubezpieczenie). Zapisy (do wtorku 29.05) oraz bliższe informacje u ks. Tomasza Białonia w parafii Św. Rodziny oraz u ks. Pawła Filipiaka w parafii św. Jana Chrzciciela w Chrzanowie.

16 czerwca (w sobotę) pielgrzymka Straży Honorowej NSPJ na Jasną Górę – wyjazd o godz. 8.00 spod domu kultury. Zapisy w zakrystii i w kancelarii.

W ostatnich dniach do wieczności odszedł śp. Aleksander Stolarzewicz. Módlmy się o jego wieczne zbawienie…

Naszą modlitwą obejmujemy chorych naszej parafii oraz solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg obficie darzy wszystkich swym błogosławieństwem, a Maryja i nasz patron św. Mikołaj wypraszają potrzebne łaski.