A A A

OGŁOSZENIA

 

II Niedziela Wielkanocna – Święto Bożego Miłosierdzia

11 kwietnia 2021 r.


Jest II Niedziela Wielkanocna – Święto Bożego Miłosierdzia. Duchowo łączymy się z pielgrzymami w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Po każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem modlimy się koronką do Bożego miłosierdzia prosząc o potrzebne łaski dla całej parafii, w szczególności, by ustała epidemia.

Dzisiejsza adoracji modlitwa łączy się z osobistym aktem  poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu według św. Małgorzaty Marii Alacoque. Jest to ogólnopolska propozycja modlitewna, która ma na celu zarówno pobudzenie naszej pobożności, jak również zachętę do podjęcia nowej decyzji, by jeszcze mocniej kierować się w życiu przykazaniem miłości, a siłę do tego możemy czerpać wtedy, gdy pamiętamy o miłości Jezusa wobec każdego z nas. Widocznym symbolem tej miłości bez granic jest Serce Jezusa. Podejmując akt poświęcenia się Jezusowemu Sercu dobrowolnie uznajemy władzę Jezusa nad nami i deklarujemy chętne przyjęcie Jego świętej woli. Zachęcamy do włączenia się w to ważne duchowe dzieło. Za miesiąc podobny akt będzie zawierzeniem Sercu Jezusowemu rodzin, a w czerwcu zawierzymy Sercu Bożemu naszą parafię. Także w czerwcu będzie miało miejsce w Krakowie w bazylice księży jezuitów zawierzenie sercu Jezusa całej Polski – dokona tego cały episkopat.

W tym tygodniu jest trzeci piątek miesiąca – nabożeństwo do Bożego miłosierdzia będzie wieczorem: o 17.30 Droga Krzyżowa, następnie Msza św. i później koronka do Bożego miłosierdzia przed Najświętszym Sakramentem.

W ostatnich dniach do wieczności odeszli śp. Józefa Marcela, Maria Rabczyńska, Stanisław Matuszek i Leszek Gal. Módlmy się o ich wieczne zbawienie: Wieczny odpoczynek…

 

Za przyczyną św. Józefa prośmy dobrego Boga o ustanie zarazy…