II Niedziela Zwykła

14 stycznia 2018 r.

Jest II Niedziela Zwykła. Po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na kolędowanie z naszym chórem CANZONA przy współpracy z Grupą Twórczą CUMULUS. O godz.17.45 zapraszamy na nieszpory niedzielne.

W tym tygodniu obchodzimy: w środę wspomnienie św. Antoniego, opata; w piątek św. Józefa Sebastiana Pelczara.

W piątek swój dzień imienin przeżywa ks. Mariusz. Ks. Mariuszowi życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej w trudzie podejmowanym w naszej parafii oraz w pracy katechetycznej w I LO w Chrzanowie. W intencji ks. Mariusz modlić się będziemy w następną niedzielę na Mszy św. o godz. 10.15. W tym dniu imieniny obchodzi również nasz pan kościelny. Z tej okazji panu Mariuszowi składamy serdeczne życzenia. Wyrażając wdzięczność za pracę w kościele modlimy się o Boże błogosławieństwo dla niego i całej rodziny.

W tym tygodniu jest trzeci piątek miesiąca – nabożeństwo do Bożego miłosierdzia będzie wieczorem: o godz. 17.30 Droga Krzyżowa, następnie Msza św. i koronka do Bożego miłosierdzia oraz uwielbienie Najświętszego Sakramentu.

Dziękujemy s. Bernardzie, która wraz z dziewczętami ze scholii kolędowała w domach naszej parafii zbierając ofiary na potrzeby misji.

Zapraszamy na kolejny wykład p. dr Marii Miduch o Apokalipsie św. Jana Ewangelisty. Spotkanie 17 stycznia (środa) o godz. 19.00 w budynku parafialnym przy ul Mickiewicza.

W naszej parafii przygotowujemy się do kolejnego cyklu spotkań w ramach kursu ALFA, które są praktyczną forma pogłębienia wiary we wspólnocie. Spotkania rozpoczną się w połowie lutego. Zachęcamy do udziału w tych spotkaniach.

W minionym tygodniu do wieczności odeszli śp. Józef Miśkiewicz, Zygmunt Sęk, Jarosław Młynarczyk, Jacek Piskorz i Józef Maciejczyk. Módlmy się o ich wieczne zbawienie…

Naszą modlitwą obejmujemy chorych naszej parafii, solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg obficie darzy wszystkich swym błogosławieństwem, a Maryja i nasz patron św. Mikołaj wypraszają potrzebne łaski na czas odpoczynku i pracy (modlitwa do św. Michała – na kartce).