30 kwietnia 2017 r. - II Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Dziś rozpoczynamy nabożeństwa majowe – o godz. 17.45. Dziś jest także 30-ty dzień miesiąca. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski połączony z modlitwą za przyczyną św. Jana Pawła II i indywidualnym błogosławieństwem relikwiami Świętego.

W tym tygodniu przypada: w poniedziałek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika; we wtorek św. Atanazego, biskupa; w środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W tym dniu porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 10.15 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, po której nastąpi okolicznościowa modlitwa i złożenie  kwiatów przy tablicy pamiątkowej na murach dzwonnicy.

W czwartek wspomnienie św. Floriana – o godz. 7.00 Msza św. w intencji strażaków i wszystkich pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie, strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej oraz strażaków emerytów i rencistów. Modlić się będziemy o Bożej błogosławieństwo w tej trudnej pracy.

W piątek wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka; w sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Za tydzień niedziela Dobrego Pasterza – modlić się będziemy o powołania do służby Bożej.

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

Spotkanie formacyjne Bractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie w piątek po Mszy św. i różańcu o godz. 8.00.

W sobotę odwiedziny chorych w domach od 9.00. Z tej racji kancelaria parafialna w sobotę będzie nieczynna.

Za trzy tygodnie 21 maja parafialny festyn rodzinny: Majówka u św. Mikołaja na terenie fundacji Brata Alberta przy ulicy Kościuszki. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Prosimy o pomoc w przygotowaniu fantów. Mogą to być przedmioty wyłącznie  nowe. W czasie majówki dostępna będzie mała gastronomia, a na scenie wystąpią dzieci i młodzież naszej parafii. Dochód z naszej majówki pragniemy przeznaczyć na sfinansowanie wakacyjnego wyjazdu dzieci ze świetlicy Nicolaus i na rzecz Fundacji.

W ubiegłym tygodniu złożyliśmy na pomoc dla mieszkańców zniszczonej przez wojnę Syrii ofiarę w wysokości 4860 zł, na budowę kościoła w Gorzowie k. Oświęcimia 7300 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

W piątek 5 maja o godzinie 17.00 w MOKSiR w sali konferencyjnej odbędzie się spotkanie informacyjne na temat chorób zawodowych i roszczeń, które przysługują osobom chorym oraz tym, którzy stracili bliską osobę w wyniku zachorowania na chorobę zawodową. Spotkanie poprowadzi Tomasz Jachyra z Kancelarii Prawnej Mentor Group w Rzeszowie.

Wyjazd pielgrzymki Koła Rodziny Radia Maryja do sanktuariów Polski zachodniej i centralnej będzie 8 maja o godzinie 5.00. Autokar CREDO podstawiony będzie na ul. Matejki. Zwolniły się 3 miejsca. Zapisać się można w księgarni św. Mikołaja.

Do wieczności w minionym tygodniu odeszli śp. Janina Oczkowska i Edward Katarzyński. Módlmy się o ich zbawienie…

Naszą modlitwą obejmujemy również chorych naszej parafii oraz solenizantów i osoby przeżywające jubileusze. Niech dobry Bóg obficie darzy wszystkich swym błogosławieństwem, a Maryja i nasz patron św. Mikołaj wypraszają potrzebne łaski.