XV Niedziela Zwykła

15 lipca 2018 r.

Przeżywamy XV Niedzielę Zwykłą. Dziś jest trzecia niedziela miesiąca – o godz. 17.45 koronka do Bożego miłosierdzia.

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej); w środę św. Szymona z Lipnicy; w piątek bł. Czesława.

Przez cały lipiec modlimy się po wieczornej Mszy św. litanią do Najdroższej Krwi Jezusowej. O czci Krwi Jezusowej możemy przeczytać interesujący artykuł w Gościu Niezielnym.

W tym tygodniu jest trzeci piątek miesiąca – nabożeństwo do Bożego miłosierdzia jest wieczorem w następującym porządku: o 17.30 Droga Krzyżowa, następnie Msza św. i koronka do Bożego miłosierdzia oraz uwielbienie Najświętszego Sakramentu. Jest to także kolejny dzień naszej dziękczynnej modlitwy w intencji Ojczyzny w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Za tydzień gościć będziemy ks. Daniela Woźniaka z parafii św. Brata Alberta z Balina koło Kamieńca Podolskiego.

Zachęcamy do przeczytania interesującego dokumentu na temat tzw. terapii daremnej lub uporczywej osób ciężko chorych – tekst w naszym biuletynie NICOLAUS.

Honorowy Społeczny Komitet Budowy Pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie składa serdeczne podziękowanie za okazaną pomoc dla inicjatywy budowy pomnika – dzięki temu prace przygotowawcze można będzie sfinansować z budżetu obywatelskiego.

Naszą modlitwą obejmujemy chorych naszej parafii, solenizantów i osoby przeżywające jubileusze oraz wyjeżdżających na wakacje. Niech dobry Bóg obficie darzy wszystkich swym błogosławieństwem, a Maryja i nasz patron św. Mikołaj wypraszają potrzebne łaski. We wspólnej modlitwie polecajmy się wstawiennictwu św. Michała Archanioła…